tag heuer carrera heuer-02t price rolex datejust rose gold mens chanel replica handbags breitling cockpit b50 night mission replica breitling a68062 price hermes replica bags tag heuer 1991 models breitling transocean chronograph 1461 price hermes replica breitling navitimer cosmonaute blacksteel cheap watches for ladies chanel replica hublot 1st copy watches price rolex daytona homage louis vuitton replica handbags

Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Deyince ;

‘’Diş Teli Tedavisi’’ terimi eğri dişlerin düzeltilmesi için kullanılan basit ve anlaşılır bir ifade şeklidir. İnternette de arama motorlarına en çok ‘’Diş Teli’’ veya ‘’Diş Teli Tedavisi’’ kelimeleri yazılarak arama yapılmaktadır. Daha sonra ise Ortodonti kelimesiyle karşılaşılmaktadır. Aslında Ortodonti kelimesi de çok basit anlamda Orto: Düzgün- Donti : Diş (düzgün diş) anlamına gelmektedir.

Ortodontiyi geniş anlamada tanımladığımızda ise sadece dişleri değil, çeneleri, yumuşak doku dediğimiz dudakları, yanakları, tüm yüzü ve Temporo Mandibuler Eklemini (Çene Eklemi) içine alan yapıları inceleyen, değerlendiren ve tedavi eden bilim dalıdır.

Ortodontist için diş teli demek dişler üzerine yapıştırılan braketlerin kanalına yerleştirilen çeşitli boyut, farklı malzemelerden üretilmiş ve farklı formdaki teller anlamına gelmektedir.

?