tag heuer carrera heuer-02t price rolex datejust rose gold mens chanel replica handbags breitling cockpit b50 night mission replica breitling a68062 price hermes replica bags tag heuer 1991 models breitling transocean chronograph 1461 price hermes replica breitling navitimer cosmonaute blacksteel cheap watches for ladies chanel replica hublot 1st copy watches price rolex daytona homage louis vuitton replica handbags

Erişkin Ortodontisi

Yetişkinlerde dişler ve çevre dokuları sağlıklı olduğu müddetçe yaş ortodontik tedavi için engel değildir. Bu tedaviler sırasında gerekli olduğu takdirde protez, cerrahi, tedavi ve periodontoji bölümleriyle ortak çalışmalar yapılabilmektedir.

Çene kemiklerini ilgilendiren bozukluklarda ortodontik tedavi tek başına çözüm değildir. Bu hastalara ortodontik tedaviyle birlikte ortognatik cerrahi uygulanması gerekir. Bu hastalarda cerrahi müdehale öncesi braketler uygulanarak ortodontik tedaviye başlanır ve hasta ameliyata hazırlanır.

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. İyileşme sürecinden sonra ortodontik tedaviye bir süre daha devam edilir ve tedavi tamamlanır. Bu tedavilerde ortodonti uzmanı ile cerrahi uzmanının koordinasyonlu çalışması önemlidir.

?